Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu

Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu
Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu
Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu
Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu
Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu
Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu
Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu

Tur Genel Bilgileri

Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu

Ankara

Günübirlik Ankara Anıtkabir turu, Türkiye'nin en önemli simgelerinden biri olan Anıtkabir'i keşfetmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Bu turda, Ankara'nın en güzel bölgelerini keşfetme fırsatı da bulabilirsiniz. Anıtkabir, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün mezarının bulunduğu muhteşem bir anıt ve müzedir. Her ayrıntısı ince düşünülerek inşa edilen bu yapı, hem gururlandıran hem de hüzünlendiren bir atmosfere sahiptir. Turumuzda, Anıtkabir'in alt bölümlerinde yer alan Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni de gezebilirsiniz.
Turumuzda ayrıca Ankara'nın diğer önemli turistik yerlerini de ziyaret ediyoruz. Sizi Kocatepe Camii, Ankara Kalesi, TBMM ve Anıtkabir'in dış bahçeleri gibi önemli yerlere götürüyoruz.
Profesyonel rehberlerimizle birlikte güvenli ve keyifli bir tur deneyimi yaşayabilirsiniz. Turlasana.com'un düzenlediği bu tur, unutulmaz bir Anıtkabir deneyimi için ideal bir seçimdir.

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün Günübirlik Ankara Anıtkabir Turu

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

01:00 - İncirli Metrobüs Durağı Dilek Pastahanesi Önü
01:20 - Mecidiyeköy İETT Durakları - Mado Önü
01:50 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
02:00 - Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
02:10 - Kartal Köprüsü (Ankara yönü)
02:20 - Pendik Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
02:30 - Çayırova McDonald's Önü
02:40 - Gebze Center Lukoil Önü
03:20 - İzmit Halkevi Durağı
03:50 - Sakarya Alpet Durağı

İstanbul'a varış saatimiz bölge yoğunluğuna ve trafik durumuna bağlı olarak 00:00-02:00 saatleri arasında olmaktadır.

***Lütfen yukarıda bulunan menüdeki "Ek Bilgiler" kısmındaki Önemli Bilgiler, Tavsiyeler, Rezervasyon Bilgileri ve Kullanılacak Araçlar bölümlerini okumayı unutmayınız.***

Turumuzun kalkış günü satın aldığınız günün resmi saatleri içerisindedir.
Yani: 19 Mayıs için turumuza katılacaksanız, gece 12 den sonra 19 mayısa girildiği gün saat 01.00 de aracımız incirliden kalkar.

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarımızdan alarak Türkiyenin başkenti Ankaraya götürüyoruz. Turumuza Ankara'nın en hakim noktası olan Hititler döneminden kalma Ankara Kalesi'ni ziyaret ederek başlıyoruz. Kale içinde ve dışında gezeceğimiz bu tarihi yapıyı görmenizi öneriyoruz. Daha sonra, kalenin dış duvarlarına yakın bir konumda bulunan Tarihi Mahmut Paşa ve Kurşunlu Han'ın günümüzdeki hali olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne geçiyoruz. Bu müzede, Paleolitik Çağ'dan Osmanlı Dönemine kadar Anadolu'da yaşamış bütün medeniyetlere ait eserleri görebilirsiniz. Kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasındadır.

Daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşına 1938'den 1953'e kadar ev sahipliği yapmış Ankara Etnografya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Burada, Türk sanatının Selçuklu Devrinden günümüze kadar çeşitli yörelerden derlenmiş malzemeler sergilenmektedir. Turumuzun devamında, Ulus Meydanı'ndaki Ulus Zafer Anıtı'nı görerek, günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da kullanılan 1. Meclis binasına gidiyoruz. Bu meclis binası, 23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında Cumhuriyetimizin ilan edildiği, İstiklal Marşı'nın kabul edildiği, Ankara'nın başkent olduğu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhurbaşkanı seçildiği ilk ve önemli meclistir.

Daha sonra, günümüzde Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası'na gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında Cumhuriyetimizin geliştiği, Atatürk ilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği bu mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi geziyoruz. Ardından öğle yemeği almaya geçiyoruz. (Ekstra)

Yemek sonrasında, Ankara Rasattepe (Anıttepe)'de bulunan Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılapların önderi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'i ziyaret ediyoruz. Anıtkabir, titizlikle inşa edilmiş her ayrıntısıyla büyüleyici bir yapıdır. Ziyaretçileri hem gururlandıran hem de hüzünlendiren Anıtkabir'i gezerken, Kurtuluş Savaşı Müzesi'nin alt bölümlerini de ziyaret edebilirsiniz. Anıtkabir'in tarihi, göz kamaştırıcı mimarisi ve anıt mezara gömülmüş Türk Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarına olan saygıyı hissederek kendinizi tarihte yolculuk yaparken bulacaksınız.
Anıtkabir'in gezisi sırasında duygusal anlar yaşayabilirsiniz. Gözlerinizin dolu dolu olması normaldir. Anıtkabir'e veda ederken, bu anlamlı yere saygı duyarak hüzünlü bir şekilde ayrılırsınız.
Turumuz tamamlandıktan sonra İstanbula varışımızla birlikte Turlasana.com olarak siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarına bırakarak bir başka seyahatta görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Not : Anıtkabir turlarımız sadece milli bayramlarda ve anma günlerinde gerçekleşmektedir. Bundan kaynaklı olarak bölgede gerçekleşen Milli bayram törenlerinde ve Anma zamanlarındaki yoğunluktan kaynaklı olarak uzun sıraların oluştuğu görülmektedir. Bu durumda tur programının uygulanması adına bölgedeki yoğunluktan kaynaklı olarak girilemeyen, gezilemeyen noktalardan şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir.

TUR PROGRAMINI E-POSTA GÖNDER TUR PROGRAMINI İNDİR

Dahil Hizmetler

  • Gidiş - Dönüş Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Milli Park Giriş Ücreti
  • Araç İçi Kahvaltı Paketi (lunchbox)
  • Seyahat Sigortası

Hariç Hizmetler

  • Kişisel Harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Öğle Yemeği
  • Yemeklerde Alınacak İçecekler

Önemli Bilgiler

ÖNEMLİ BİLGİ

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Olumsuz Hava Koşulları, kalabalık yol durumu, bölgede gezilecek yerlerin yoğunluğu gibi durumlarda gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından benzer olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde paket satın alımı yapan misafirler önceden bilgilendirilmek kaydıyla, tur farklı bir tarihe ertelenebilir, misafirler farklı bir tur programına aktarılabilir, ya da tur iptal olarak satın alma gerçekleştiren misafirlerin ücret iadesi gerçekleştirilir. Böyle bir durumda, Acentemiz misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, özel günler sebebiyle veya yenilenme çalışmaları gibi sebeplerle kapalı olan yerler/bölgeler vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turlasana.com kesinlikle sorumlu değildir.

Acente yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acente'ye misafirlerini gönderebilir bu sayede misafirlerimizin tatil planı bozulmadan satın aldıkları tur programını gerçekleştirebilirler.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında, tek bir çocuk için kullanılmaktadır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Ek Bilgiler

TAVSİYELER
Misafirlerimize önemli tavsiyeler:
Bölgede sık sık yağmur yağdığından, yanınıza mutlaka ince bir mont veya yağmurluk almanızı öneriyoruz.
Her bir ören yeri için ve özellikle uzun kanyon yürüyüşleri yapmak üzere yürüyüşe uygun hafif spor ayakkabı tercih etmenizi öneririz.
Kanyon yürüyüşleri öncesi yanınıza mutlaka su almayı unutmayınız.
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem, güneş kremi ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

REZERVASYON DETAYLARI

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir.
Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza eksik bilgiler verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerden Turlasana.com sorumlu değildir.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına, bölge koşullarına göre belirlenmektedir, turlarda kullanılcak araçların türü için söz verilemez.
Turlarımızda kullanılan tüm araçlar Turizm araçlarıdır.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Diğer Bilgiler

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir. Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

Bakırköy

Hareket Saati : 01:00 - 01:00

İncirli Metrobüs Durağının altında ki Dilek Pastanesi (Ankara İstikameti)

Mecidiyeköy

Hareket Saati : 01:20 - 01:20

Mecidiyeköy meydan mado önünde ki otobüs duraklarığından kalkış sağlanacaktır.

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

Hareket Saati : 01:50 - 01:50

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 02:00 - 02:00

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)

Kartal Köprüsü (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 02:10 - 02:10

Kartal Köprüsüne gelmeden önce ki otobüs durağı, metro çıkışının solunda kalmaktadır.

Pendik

Hareket Saati : 02:20 - 02:20

Pendik Köprüsü altında ki otobüs durağı (Ankara İstikameti)

Çayırova

Hareket Saati : 02:30 - 02:30

Çayırova Mc'Donalds önü, yanında benzin istasyonu bulunmaktadır.

Gebze Center Önü

Hareket Saati : 02:40 - 02:40

İzmit Halkevi Önü

Hareket Saati : 03:20 -

Sakarya Alpet Önü (Otogar Yanı)

Hareket Saati : 03:50 -

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler

Rezervasyon Yap

Copyright © 2021 | Tourcosoft Acente Yazılımları