Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu

Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu
Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu
Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu
Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu
Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu
Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu
Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu

Tur Genel Bilgileri

Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale

Abide Anıtı - Kilitbahir Kalesi - Namazgah Tabyaları - Kemalyeri - Conkbayırı - Seyit Onbaşı Heykeli - Seddülbahir - Ertuğrul Koyu - Yahya Çavuş Anıtı

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ


01:00 Kadikoy Evlendirme Dairesi Otoparki Onu
01:30 Mecidiyekoy Meydani (Asli Borek Onu)
01:50 İncirli Metrobus Duragi Omur Plaza Onu
02:00 Yenibosna Metrobüs Ayağı ( Tekiğrdağ İstikameti )
02:20 Beylikduzu Marmara Park Onu

İstanbul'a ortalama varış saati 23:00/00:00


Önemli Not: Tur Kalkış Tarihi 28 Ekim Akşamıdır (Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece)

Gece belirtilen saatlerde yola çıkarak Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalarımız ve araç içerisinde dağıtılan ikramlarımız ile birlikte (kahvaltı paketi, sıcak soğuk ikramlar) Çanakkale varıyoruz. Sabah saatlerinde ilk varacağımız ilk nokta Kilitbahir Kalesi ve Namazgâh Tabyaları oluyor. Panoramik olarak görülen bu noktalardan sonra belki de Gelibolu Harekâtının dönüm noktalarından birini yaşatan kahraman erlerimizden Seyit Onbaşı’nın mermiyi kucaklayıp Ocean Gemisi’ni dümen tertibatından vurduğu yer olan Rumeli Mecidiye Tabyası şehitliği ve Seyit Onbaşı’nın heykeli ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizin sonrasında bir şüheda şehitliği olan Şahindere Şehitliği ziyareti, ay ve yıldız şeklinde figürize edilmiş olup üçgen piramit yapı ise şehitlerimizin Allah’a yükselişini temsil eden bu şehitlikte Şahindere Mevkii’nde şehit olan kahramanlarımızı yad ediyoruz.

Çanakkale Savaşları'nın kahraman askerlerinin savaş boyunca yaşadıklarını ortaya koyan, şehit düşenlerin mankenler ile canlandırıldığı Alçıtepe Hastane Müzesi ziyareti. Ardından Çanakkale Savaşları’nda verilen yaklaşık 250.000 zayiat anısına Kahraman Türk Askerlerimizin için yaptırılan Çanakkale Şehitler Abidesi'ni ziyaret ediyoruz. Abide'de vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molamızın ardından 1915 Çanakkale muharebelerinde bir çıkarma sahili olan Morto Koyu'nu ve Fransız Mezarlığı'nı görüp ardından Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ertuğrul Koyu, Çanakkale kara muharebeleri sırasında Seddülbahir bölgesinde, 25 Nisan 1915 tarihinde İngilizlerin çıkarma harekâtı düzenledikleri 5 koydan biri olan ve bu koyu korumakla görevli olan Yahya Çavuş ve askerlerinin hikayelerini burada rehberimizin bilgilendirici anlatımını dinliyor ve fotoğraflıyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molamız sonrasında hem Çanakkale Savaşları için hem de bu savaşlarda ölen ve mezarları bilinmeyen veya kaybolan ya da Gelibolu sularına gömülen 20.763 kişinin anısına dikilmiş olan Helles Anıtı (İngiliz Abidesi) görüyoruz. Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş ziyareti sonrasında öğle yemeği (ekstra) için Alçıtepe Köyü'ne hareket ediyoruz. Köyde alacağımız yemek ve serbest zaman sonrasında artık Kuzey Cephesi'ne intikal ediyoruz.

25 Nisan Kara Muharebeleri başladığında düşmanı karşılayan ilk alay olarak tarihe adını altın harflerle yazdıran ve bir sembol olarak tüm kahraman askerlerimizi ve alaylarımızı temsil eden 57. Piyade Alayı Şehitliği'ne varıyoruz. Buradan sonra 10 Ağustos 1915’te yapılan süngü taarruzunu yönetirken bir şarapnel parçasının göğsüne isabet etmesi ve kalbinin üzerinde bulunan saatinin parçalanması olayının gerçekleştiği Conkbayırı'nı ziyaret ediyoruz. Burada Mustafa Kemal Atatürk’ün saatinin parçalandığı anın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından otobüste toplanarak dönüş yoluna giriyoruz.

Bir sonraki Turlasana.com gezisinde siz değerli misafirlerimizi ağırlamak için sabırsızlanıyor ve size sağlıklı, mutlu günler diliyoruz.

 • Kahvaltı Araç İçi Lunch Box
 • Öğle Yemeği Ekstra
TUR PROGRAMINI E-POSTA GÖNDER TUR PROGRAMINI İNDİR

Dahil Hizmetler

 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • Rehberlik Hizmeti
 • Milli Park Giriş Ücreti
 • Araç İçi Kahvaltı Paketi (lunchbox)
 • Seyahat Sigortası

Hariç Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemeği
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler

Önemli Bilgiler

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turlasana.com kesinlikle sorumlu değildir.
Acenta yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acenta'ya müşterileri gönderebilir bu sayede müşterinin tatil planı bozulmamış olur.
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.
En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Ek Bilgiler

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.


REZERVASYON DETAYLARI


Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.
İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Turlasana sorumlu değildir.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Diğer Bilgiler

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir. Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

Kadıköy

Hareket Saati : 01:00 - 01:00

Kadıköy evlendirme dairesinin yanında ki ispark önünden

Mecidiyeköy

Hareket Saati : 01:30 - 01:30

Mecidiköy Meydan Aslı Börek önü

İncirli

Hareket Saati : 01:50 - 01:50

İncirli Ömür Plaza önünden

Yenibosna Metrobüs Ayağı ( Tekiğrdağ İstikameti )

Hareket Saati : 02:00 - 02:00

Beylikdüzü Migros Önü

Hareket Saati : 02:20 - 02:20

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler

Rezervasyon Yap

Copyright © 2021 | Tourcosoft Acente Yazılımları