İstanbul'dan Eşsiz Güzellikleriyle Anılan Abant'a Yolculuk


blog
31 Mart 2021

Günübirlik Turlar

Günlük iş stresinden kurtulmak ve rahat bir nefes almak için günübirlik turlar ile küçük bir kaçamak yapabilirsiniz. Günübirlik turlar, bizlere istediğimiz türde seyahat etme alternatifi sunuyor. Bu az zamanlı ama etkili günübirlik tur fırsatlarında, doğa turu, kültür turu ve çeşitli şehirleri tekrar keşfetmenizi sağlayacak şehir turları ile tanışabilirsiniz. Günübirlik tur ile şehir hayatınıza bir ara vererek yeni haftaya stresten arınmış olarak girmeniz bu turlarla mümkün olacaktır.

Abant Gölü ve çevresinin bitki zenginliği, büyük bir açık hava rekreasyon potansiyeline sahip olması nedeniyle alanın 1196,5 hektarlık bölümü 1988 yılında “Tabiat Parkı” olarak koruma altına alınmıştır. Abant Gölü çevresi flora ve fauna bakımından çok zengindir. Sarıçam, karaçam, kayın, meşe, kavak, dişbudak, gürgen, söğüt, ardıç ağaçları ve ormangülü, ılgın, fındık, muşmula, papazkülahı, alıç, çobanpüskülü, kuşburnu, eğrelti, böğürtlen, çilek, nane, ahududu, sarmaşık, ısırgan, atkuyruğu ve çayır otları başlıca ağaç ve ağaççıkları oluşturur. Abant Gölü'nün kenarları çeşitli su bitkileriyle ve nilüferlerle doludur. Abant Gölü'nün etrafında yükselen yamaçlarda ise Abant Çiğdemi bulunmaktadır.

Yıl boyunca katılım sağlayabileceğiniz birçok İstanbul çıkışlı günübirlik tur ile hem eğlenebileceğiniz hem de kültürel bilgilerinizi aktarabileceğiniz turlar için web sitemizi ziyaret ederek misafirimiz olabilirsiniz. 

Dinlendirici Doğasıyla Abant Turu


Ülkemizin her bölgesinde ismi doğası ve sakinliğiyle anılan Abant Gölünde günübirlik tur ile unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Abant gölü ormanı ve sessizliği ile yaşanacak illerimizden biridir. Abanta olan günübirlik turumuzda yerli halkın doğallıklarını, misafirperverliğini ve kendine has şiveleri ile sıcaklığı hissedeceksiniz.

Abant gölü çevresinde her türlü ağaç çeşidine rastlamak mümkündür. Burada ağaçların ve renklerin birbiri ile olan ahenkleri sergileniyor dersek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Gölde en güzel olan manzara su üzerinde bulunan nilüfer çiçeklerinden oluşan görüntüdür. Burası günübirlik tur ile gidip ruhunuzu dinlendirebileceğiniz ve bol oksijen depolayabileceğiniz göz alıcı yerlerdendir.

Sapanca Günübirlik Turlar Doğa ile İç İçe Olmak İçin İdeal


Büyük şehirde yaşamanın verdiği karmaşa ve trafikten bir gün içinde olsa uzaklaşmak isteseniz, Sapanca günübirlik turlar sizin için ideal olabilir. Sapanca günübirlik turlar ile, genel olarak Sapanca, Maşukiye, Ormanya ve Kartepe güzergahlarını kapsar. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Sapanca, Maşukiye, Ormanya güze anında kuş sesleri ile kahvaltınızı yaptıktan sonra göl kenarında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu tur sırasında ATV turu ile de adrenalin seviyenizi biraz da olsa yükseltebilir ve maceranın tadını çıkarabilirsiniz. Günübirlik turlar ile hem tarih hem kültür hem de doğa ile iç içe olmak istiyorsanız Sapanca günübirlik turlarımızda misafir olabilirsiniz

Şehrin karmaşasından bunaldıkça günübirlik turlar her geçen gün daha fazla talep görüyor. Günübirlik turlar sabahın ilk saatlerinde başlayıp dönüş saatine kadar hayatınızda kısa bir mola verme fırsatı sunuyor. Keyfinizi yerine getirmek, arkadaşlarınızla, ailenizle veya tek başınıza kafa dinlemek için bir gününüzü günübirlik turlarda geçirmenizi tavsiye ederiz. Rezervasyonlarınız sırasında ödemeleriniz için taksit imkanı sunan çeşitli günübirlik tur seçeneklerini değerlendirebilir, yeni yerler keşfederken; her gün önünden geçtiğiniz fakat görmediğiniz yerleri de fark edebilirsiniz. Günübirlik tur planlarınızı yapın ve planlarınızı bizimle gerçekleştirin.İLETİŞİM
[email protected]
08505333535
Hasanpaşa Mah. Fahrettin Kerim
    Gökay Cad. No:27 D:2
A-10525
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.