Turlasana

ile

Eğlence, Huzur, Sağlık, Konfor ve Çok Daha Fazlası...

Yazın En Güzel Enerjisini Yakalayacaksınız!

Doğa, Deniz, Eğlence ve Çok Daha Fazlası...

Senin Dünyan, Senin Tatilin!

Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu

Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu
Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu
Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu
Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu
Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu
Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu
Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu

Tur Genel Bilgileri

Günübirlik Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu

Kocaeli

Maşukiye'nin heyecan dolu aktiviteleriyle dolu bir gün geçirmek isteyenler için Cam Teras, Ormanya ve Hobbit Evleri turu kaçırılmayacak bir fırsat! ATV/UTV safari turları ve zipline etkinliğiyle adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz. Sapanca Gölü'nün muhteşem manzarası eşliğinde lezzetli bir kahvaltı keyfi, cam terasın nefes kesen manzarası ve Avrupa'nın en büyük doğal yaşam tabiat parkı olan Ormanya'nın içindeki hayvanat bahçesi ise turun diğer ayrıcalıkları arasında yer alıyor. Hemen yerinizi ayırtın ve bu benzersiz deneyimi kaçırmayın!

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün Günübirlik Maşukiye Sapanca Ormanya Hobbit Evleri Cam Teras Ters Ev

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

06:30 - İncirli Metrobü Durağı Dilek Pastahanesi Önü
06:45 - Mecidiyeköy Meydan İETT Durakları
07:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07:10 - Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
07:20 - Kartal Köprüsü (Ankara yönü)
07:30 - Pendik Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
07:40 - Çayırova McDonald's Önü
07:50 - Gebze Center Önü
08:30 - İzmit Halkevi Durağı

İstanbul'a varış saatimiz bölge yoğunluğuna ve trafik durumuna bağlı olarak 20:00-22:00 saatleri arasında olmaktadır.

Siz değerli Turlasana misafirlerini belirtilen kalkış noktalarından belirlenen saatlerde alarak Günübirlik Maşukiye, Sapanca ve Ormanya Hobbit Evleri Cam Teras, Ters Ev Programımızı gerçekleştirmek üzere turumuza başlamaktayız.
Turumuzun ilk durağı olarak Hereke Kordon boyu’nda denize sıfır manzaralı olarak bulunan kahvaltı mekanımıza gidiyoruz. Burada sizi karşılayacak olan Herekenin enfest denize manzarası , kordon boyunca gökyüzünde dalganan martılar eşsiz deniz havası eşliğinde temiz hava ile birlikte tura dahil olan serpme kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltımızı afiyetle tamamladıktan sonra tur aracımızda toplanıp Maşukiye bölgesine doğru gidiyoruz.
Maşukiye’ye ulaştığımızda rehberimizin vereceği serbest zaman içerisinde misafirlerimiz isterlerse şelale, yapay nehir kenarında çay, türk kahvelerini içerek zaman geçirebilir, isterlerse de doğanın güzelliği içersinde yürüyüş yapabilirler.
Bu muhteşem görsel şölenin içinde, bölgeye has odundan yapılmış yapıların ve ormanlık alanların içerisinde, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacaksınız. Rehberimizin de bilgilendirmesi ve yönlendirmesi ile bu bölgede isteyen misafirlerimiz, Maşukiye’de Doğa Yürüyüşü, ATV/UTV Safari ile turu (ekstra) , Zipline aktivitesi (ekstra) gibi etkinliklere katılabilirler. Programımızdaki gezi noktalarımız boyunca bol yeşilin içerisinde ormanlık alanlarda, kayın ağaçlarının ve nice bitki türleri arasındaki patika yollarda keyifli yolculuklar yaşayacağız. ATV/UTV turlarımızda bölgenin Patika yollarında, dere yanlarında, ormanlık alanda yani ATV turu araçlarının gerçek kullanım alanlarında Samanlı Dağı’nın hoş manzaraları eşliğinde keşif gezimizi gerçekleştireceğiz. ATV turunun ortasında Maşukiye'den daha yüksek bir rakımda bulunan sapanca manzaralı dinlenme bölgemizde kısa bir mola vereceğiz, burada çay kahve içebilir ve bolca güzel fotoğraf çekebilirsiniz.
Maşukiye gezimizin ardından Ayrı Gezegen Cam Teras'a (giriş ücreti ekstra) doğru gitmek üzere belirlenen serbest sürenin sonunda aracımızda buluşuyoruz. Ayrı Gezegen Cam Teras gezi noktamız, Marmara Bölgesinde yer alan ilk ve aynı zamanda tek olan cam terastır. Cam terasta bir yandan Sapanca Gölünü izlerken bir yandan da ayaklarınız altı boyunca uzanan eşsiz dağ manzaralarına şahit olacaksınız. Cam seyir terası ortalama olarak 460 m2'lik bir alan içerisinde bulunmaktadır ve tam 100 m2 alanı bulunan 185 metre yükseklikteki bir seyir terasıdır. Burada geçireceğimiz vakit sonrasında hemen Sapanca Gölü’nün yanı başında bulunan öğle yemeği mekanımıza gidiyoruz. Burada sizi karşılayacak olan manzara bir tarafında Maşukiye, bir tarafında ise Samanlı Sıra Dağları ve eşsiz orman görüntüsü, temiz hava ile birlikte öğle yemeği molamızı yapacağız. Yemek molamızın devamında son gezi noktamız olan Ormanya Doğal tabiat parkına girmek üzere yola çıkıyoruz.
Gezimiz içerisinde bulunan Ormanya Doğal Yaşam Parkı alanı, Hayvanların kendi doğasında yaşabileceği ve nesillerini sürdürebileceği Vahşi Yaşam Alanı bulunduran, İnsanların rahatlıkla Yürüyüş alanı kullanabileceği 3 farklı yolu bulunan ve de kolayca kiralayabileceğiniz Bisiklet Parkurları olan aynı zamanda otopark alanlarında Karavan ve Çadır Kamp Alanı bulunan, Doğa Okulu ve Kocaeli belediyesi tarafından düşünülmüş Yaban Hayatı Kurtarma Merkezleri olmak üzere 6 ana bölgeden oluşmaktadır. Bu bölge içerisinde dileyen misafirlerimiz kısa ve uzun yürüyüş parkurlarında çevrenin güzelliklerini keşfederek turuna devam edebilir, dileyen misafirlerimiz 53 farklı türden 467 hayvanı içinde barındırdığı ücretsiz gezebileceğiniz hayvanat bahçesi alanına gidebilir. Hayvanat bahçesi alanında aynı zamanda oturup çay kahve içebileceğiniz bir kafe de mevcuttur. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok tür Ormanya Doğal tabiat parkı gezinizdeki yürüyüş rotanızda, hayvanların doğal yaşam alanlarında gözlemleyebilirsiniz. Buradaki serbest zamanımız da tamamlandıktan sonrasında gezimizi sonlandırarak araçlarımızda toplanıyoruz ve İstanbul'a doğru geri dönüş yolcuğumuza başlıyoruz.

***Lütfen yukarıda bulunan menüdeki "Ek Bilgiler" kısmındaki Önemli Bilgiler, Tavsiyeler, Rezervasyon Bilgileri ve Kullanılacak Araçlar ve Sık Sorulan Sorular (S.S.S) bölümlerini okumayı unutmayınız.***

Not: Pazartesi günleri Ormanya Tabiat Parkı kapalıdır. Rehberimiz şartlara uygun şekilde alternatif program uygulamaktadır.


 • Konaklama Günübirlik Turlarımız da konaklama yoktur.
 • Kahvaltı Serpme kahvaltı fiyata dahil olarak Hereket Kordonboyu'nda alınacaktır.
TUR PROGRAMINI E-POSTA GÖNDER TUR PROGRAMINI İNDİR

Dahil Hizmetler

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Rehberlik Hizmeti
 • Milli Park Giriş Ücreti
 • Araç İçi Su İkramı
 • Seyahat Sigortası
 • Serpme Kahvaltı

Hariç Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemeği 200 TL
 • ATV 400 TL ( Kişi Başı )
 • UTV 600 TL ( 1-4 KİŞİ TOPLAM FİYAT )
 • Zipline 100 TL
 • Cam Teras Ücreti Yetişkin:50tl Öğrenci: 40tl
 • Ters Ev Giriş Ücreti 40 TL

Önemli Bilgiler

ÖNEMLİ BİLGİ

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Olumsuz Hava Koşulları, kalabalık yol durumu, bölgede gezilecek yerlerin yoğunluğu, gibi durumlarda gerekli gördüğü takdirde, tur programını gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama, program akışı, gezilecek bölge konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından benzer olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde paket satın alımı yapan misafirler önceden bilgilendirilmek kaydıyla, tur farklı bir tarihe ertelenebilir, misafirler farklı bir tur programına aktarılabilir, ya da tur iptal olarak satın alma gerçekleştiren misafirlerin ücret iadesi gerçekleştirilir. Böyle bir durumda, Acentemiz misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, özel günler sebebiyle veya yenilenme çalışmaları gibi sebeplerle kapalı olan yerler/bölgeler vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turlasana.com kesinlikle sorumlu değildir.

Acente yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acente'ye misafirlerini gönderebilir bu sayede misafirlerimizin tatil planı bozulmadan satın aldıkları tur programını gerçekleştirebilirler.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında, tek bir çocuk için kullanılmaktadır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.


İADE İŞLEMLERİ

Muhasebe birimine iade işleminiz için IBAN Bilginiz iletilmiştir. İade süreçleri muhasebe ve şirketin bağlı olduğu bankalar aracılığı ile sağlanmaktadır. Bankaların çalışma süreçleri iade koşullarında 1 ila 10 iş gününü bulmaktadır. İadeniz sağlandığı gün sizlere iade dekontu ile dönüş sağlanacaktır.

Ek Bilgiler

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

REZERVASYON DETAYLARI

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza eksik bilgiler verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerden Turlasana.com sorumlu değildir.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına, bölge koşullarına göre belirlenmektedir, turlarda kullanılcak araçların türü için söz verilemez.
Turlarımızda kullanılan tüm araçlar Turizm araçlarıdır.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Diğer Bilgiler

Sık Sorulan Sorular (S.S.S)

- Tur kesin kalkışlı mı ?
Belirtilen tarihte yeterli kontenjan sağlandığı taktirde kesin kalkış olacaktır. Aksi bir durumda Çağrı merkezimizdeki ekip arkadaşlarımız sizlere ulaşarak yeterli kontenjan olmadığını ve alternatif önerilerini sunacaklardır.

- Yeterli kontenjan veya Kesin kalkış ne zaman belli olur ?
Turların satışı son güne kadar devam edebilmekte ve son günlerde gerekli kontenjanı dolduracak şekilde satışlar olabilmektedir. Bu sebeple turdan en geç 1 gün önceye kadar bu durum beklenebilir. Yetersiz kontenjan olması durumunda tur gününden en geç 1 gün öncesine kadar ekip arkadaşlarımız tarafınıza ulaşıp durumu bildireceklerdir.

- Ne zaman kayıt yaptırmalıyım ?
İstediğiniz turun çıkış tarihinden önce kontenjan olduğu sürece kayıt yaptırabilirsiniz. Son bir kaç gün kaldığı zaman yeterli kontenjan kalmamış katılımcı sayısı dolmuş olabilir. Bu sebeple tur gününden en az 4-5 gün önce kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz. İleri tarihli bir tura erken rezervasyon yaparak da muhtemel fiyat güncellemelerinden etkilenmemiş olur ve oturma planlamasında ön koltuklar için daha yüksek şansınız olur.

- Koltuk numarası belli mi, ön taraflardan koltuk seçebilir miyim?
Oturma planı rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Misafirlerimize hiçbir zaman koltuk sözü verilmemektedir. Daha önce rezervasyon yapan misafirler daha ön koltuklarda olmaktadır. Belli bir rahatsızlığı olan ve hastane raporu bulunan misafirler için istisnai olarak koltuk numarasında öncelik verilebilir. Araca binmeden önce araç başındaki sorumlu ekip arkadaşımız size koltuk numaralarınızı söyleyecektir.

- Araba büyük mü otobüs mü olacak ?
Araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Kullanılan bütün araçlar Turizm araçlarıdır. Detaylı bilgi için yukarıdaki "Kullanılacak Araçlar" bilgilerini inceleyebilirsiniz.

- Ücretimin tamamını araç içinde ödeyebilir miyim ?
Hayır. Rezervasyon ve kayıt işlemi için tur ücretinin bir kısmının kapora olarak alınması zorunludur. Sonuç olarak sizin için araçta bir yer ayrılacak ve gelmediğiniz taktirde sizin koltuklarınız boş gidecektir. Kalan ücreti araç içinde ödeyebilirsiniz.

- Kapora verdiğim tura gelmesem kapora ücretim yanar mı ?
Evet. Websitemizin alt kısmında bulunan satış sözleşmemizde de yer aldığı üzere; kapora vererek kayıt yaptırdığınız tura katılım sağlamazsanız, hem kaporanız yanar, hem de kalan tur ücretini ödemekle yükümlüsünüzdür. Kapora sisteminin amacı istediğiniz turda kontenjan dolmadan sizin adınıza rezervasyon yaptırmak ve yer ayırtmak içindir.

- Kredi kartına taksit oluyor mu ?
Evet. Sitemiz üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirirdikten sonra bankanızı arayarak taksitlendirme işlemi için görüşmeniz gerekecektir. Bankanızın onayladığı taksit sayısı ve şartlar altında, ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

- Dönüş yolunda yol üzeri farklı bir yerde inebilir miyim ?
Maalesef hayır. Dönüş yolunda belirlenen araç kalkış noktalarında tekrar misafirlerimiz inebilirler. Belirlenen duraklar TURSAB tarafından onaylanan yerlerdir, farklı yerlerde misafir indirilmesi yasak ve tehlikedir.

- İptal hakkım son kaç güne kadar var ?
Günübirlik turlarda son 7 gün, konaklamalı turlarda son 15 gün kadar iptal hakkınız bulunmaktadır. Bu süreler aşıldığı taktirde iptal hakkınız bulunmamaktadır. Sizin yerinize gelecek başka bir arkadaşınıza tur hakkınızı devir edebilirsiniz.

- Rehber araç sms bilgisi ne zaman geliyor ?
Günübirlik turlarımızda, turdan 1 gün önce saat 21.00 a kadar, Konaklamalı turlarımızda aynı gün içerisinde 15.00-18.00 içerisinde bilgilendirme sms tarafınıza ulaşacaktır. Bilgilendirme mesajı içerisinde kesin kalkış noktaları ve saatleri, Rehber iletişim numarası sizlere iletilecektir.

İncirli (Metrobüs Durağı) Dilek Pastahanesi

Hareket Saati : 06:30 -

İncirli (Metrobüs durağı) Dilek Pastahanesi

Mecidiyeköy

Hareket Saati : 06:50 -

Mecidiyeköy meydan mado önünde ki otobüs duraklarığından kalkış sağlanacaktır.

Kadıköy

Hareket Saati : 07:20 -

Kadıköy evlendirme dairesinin yanında ki ispark önünden

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 07:30 -

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)

Kartal Köprüsü (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 07:40 -

Kartal Köprüsüne gelmeden önce ki otobüs durağı, metro çıkışının solunda kalmaktadır.

Pendik

Hareket Saati : 07:50 -

Pendik Köprüsü altında ki otobüs durağı (Ankara İstikameti)

Çayırova

Hareket Saati : 08:00 -

Çayırova Mc'Donalds önü, yanında benzin istasyonu bulunmaktadır.

Gebze Center Önü Lukoıl Girişinden

Hareket Saati : 08:10 -

Gebze Center tarafındaki Lukoil benzin istasyonunun giriş kısmındaki cepten alınmaktadır

İzmit Halkevi Önü

Hareket Saati : 08:50 -

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler

Rezervasyon Yap

Copyright © 2021 | Tourcosoft Acente Yazılımları