Turlasana

ile

Eğlence, Huzur, Sağlık, Konfor ve Çok Daha Fazlası...

Yazın En Güzel Enerjisini Yakalayacaksınız!

Doğa, Deniz, Eğlence ve Çok Daha Fazlası...

Senin Dünyan, Senin Tatilin!

Safranbolu Amasra Abant Turu

Safranbolu Amasra Abant Turu
Safranbolu Amasra Abant Turu
Safranbolu Amasra Abant Turu
Safranbolu Amasra Abant Turu
Safranbolu Amasra Abant Turu
Safranbolu Amasra Abant Turu
Safranbolu Amasra Abant Turu

Tur Genel Bilgileri

Safranbolu Amasra Abant Turu

Karabük

Safranbolu Amasra Abant Turu, Karadeniz'in mistik havasını hissetmek ve tarihi dokusunu keşfetmek isteyenler için harika bir seçenek. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Safranbolu'nun taş evleri, ahşap işçiliği ve geleneksel yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Amasra'nın tarihi limanı, Ceneviz kalesi ve doğal güzellikleri ise unutulmaz anılarla dolu bir gezi sunacak. Abant ise yeşilin en güzel tonlarını barındıran doğal bir göl. Bu turda, tarihi mirasları ve doğal güzellikleri keşfederken, lezzetli yöresel yemekleri de tatma fırsatı bulacaksınız. Eşsiz bir deneyim için Turlasana.com ile Safranbolu Amasra Abant Turu'nu kaçırmayın!

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün Abant - Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Yemeniciler Arastası - Cam Seyir Terası

06:30 - İncirli Dilek Pastahanesi Önü
06:50 - Mecidiyeköy İETT Durakları
07:20 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07:30 - Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
07:40 - Kartal Köprüsü (Ankara yönü) 07:50 - Pendik Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
08:00 - Çayırova McDonald's Önü 08:10 - Gebze Center
08:50 - İzmit Halkevi Durağı İstanbul'a varış saatimiz bölge yoğunluğuna ve trafik durumuna bağlı olarak
01:00-03:00 saatleri arasında olmaktadır.

***Lütfen yukarıda bulunan menüdeki "Ek Bilgiler" kısmındaki Önemli Bilgiler, Tavsiyeler, Rezervasyon Bilgileri ve Kullanılacak Araçlar bölümlerini okumayı unutmayınız.***

Safranbolu Amasra Abant Turu ile unutulmaz bir doğa ve tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz. Turumuz, Bolu Dağı eteklerinde yer alan Abant Gölü'ne doğru başlıyor. Göl kıyısında, isteyenler yürüyüş yapabilir, fayton veya atla gezintiye çıkabilirler(Ekstradır). Burayı gezdikten sonra Rehberimizin götüreceği Öğle yemeği mekanımıza gidiyoruz(ekstra), yemekten hemen sonra, UNESCO tarafından koruma altına alınan Safranbolu'ya yola çıkmaktayız. Safranbolu'da Hükümet Konağı, Saat Kulesi ve diğer tarihi yapıları panoramik olarak görebileceğiniz Hıdırlık Tepesi'ne çıkıyoruz. Buradan, evlerin ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını ve birbirlerini nasıl etkilemediklerini net bir şekilde göreceğiz. Daha sonra, Safranbolu'nun tarihi sokaklarında gezintiye çıkarak Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı'nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni ziyaret edeceğiz. Yine aynı bölgede yer alan bir sonraki gezi noktamız, Kaymakamlar Konağı, Safranbolu'nun en güzel gezi evlerinden biridir ve tarihi atmosferi ile sizi zamanın içinde kaybolmuş gibi hissettirecektir. Ayrıca, Rehberimizin yönlendirmesiyle ve anlatımıyla Safranbolu'nun ünlü lokumcusunda yerel lezzetleri deneyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bir sonraki gezi durağımız bölgeye turizm açısından çok katkısı olan ve enfes manzaralara ev sahipliği yapan Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras'a (Cam Seyir Terası) olacaktır(Girişler Ekstra ücretlidir). Rehberimiz programdaki uygunluğa göre Cam terasa programını gerçekleştirmektedir. 75 ton ağırlığı taşıyabilen ve her biri 750 kilogram kapasiteye sahip gözenekler ile 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşan teras, yaklaşık 400 kişiyi taşıyabilir. Ancak, bir seferde sadece 30 kişi bulunabilir. Teras, eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını sunmaktadır. İlk günki keyifli turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği ile birlikte dinlenme fırsatı buluyoruz. Sabah Kahvaltısı: İlk günkü sabah kahvaltısı araç İçi Kahvaltı Paketi şeklinde alınacaktır Öğle Yemeği: Mangalda Sucuk, Köfte veya Tavuk + Meşrubat ( Extra) Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Konaklama: Safranbolu veya Amasra Bölge Otelleri NOT : 4 Kişilik Odalar Temsilen satışlardır .
2 Ayrı 2 kişilik oda verilir.

 • Konaklama Safranbolu, Amasra Bölge Hotelleri
 • Öğle Yemeği Mangalda Sucuk, Köfte veya Tavuk + Meşrubat ( Extra)
 • Akşam Yemeği Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

2. Gün Amasra - Yörükköyü - Çamaşırhane - Kemere Köprüsü - Bartın - Devrek

Turlasanacom ile Safranbolu, Amasra ve Abant turunun ikinci gününde, otelde aldığımız lezzetli kahvaltının ardından, eski bir Bektaşi köyü olan Yörük köyüne doğru yolculuğumuz başlıyor. Köy halkının ortak kullanım alanı olan eski çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarını gezdikten sonra, köy kahvesinde kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında, güzel Amasra'ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in "Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola (Dünya'nın gözbebeği)" sözleriyle ün kazanan Amasra'da, deniz kenarındaki keyifli balık restoranında balık ve özel Amasra salatası ile öğle yemeğimizi yiyoruz (Ekstra). Yemek sonrası, Amasra'nın tarihi yerlerini geziyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe ve Çekiciler Çarşısı gibi yerleri ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz, burada tekne turuna katılabilirler(Ekstra). Gezimizin sonunda, bastonlarıyla ünlü Devrek'te bir baston atölyesini ziyaret ediyoruz. Ardından, Bolu - Adapazarı üzerinden İstanbul'a dönüyoruz ve misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Turlasanacom organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir. Öğle Yemeği: Amasra’da Menü Olarak Alınacaktır ( Extra ) Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

 • Kahvaltı Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
 • Öğle Yemeği Amasra’da Menü Olarak Alınacaktır ( Extra )
 • Akşam Yemeği Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.
TUR PROGRAMINI E-POSTA GÖNDER TUR PROGRAMINI İNDİR

Dahil Hizmetler

 • Otelde 1 gece konaklama
 • Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
 • Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi bardak su
 • 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Hariç Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Son gün akşam yemeği
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
 • Tekne turu
 • Tüm Kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)
 • Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)

Önemli Bilgiler

ÖNEMLİ BİLGİ

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Olumsuz Hava Koşulları, kalabalık yol durumu, bölgede gezilecek yerlerin yoğunluğu, gibi durumlarda gerekli gördüğü takdirde, tur programını gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama, program akışı, gezilecek bölge konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından benzer olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde paket satın alımı yapan misafirler önceden bilgilendirilmek kaydıyla, tur farklı bir tarihe ertelenebilir, misafirler farklı bir tur programına aktarılabilir, ya da tur iptal olarak satın alma gerçekleştiren misafirlerin ücret iadesi gerçekleştirilir. Böyle bir durumda, Acentemiz misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, özel günler sebebiyle veya yenilenme çalışmaları gibi sebeplerle kapalı olan yerler/bölgeler vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turlasana.com kesinlikle sorumlu değildir.

Acente yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acente'ye misafirlerini gönderebilir bu sayede misafirlerimizin tatil planı bozulmadan satın aldıkları tur programını gerçekleştirebilirler.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında, tek bir çocuk için kullanılmaktadır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Ek Bilgiler

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

REZERVASYON DETAYLARI

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir.

Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza eksik bilgiler verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerden Turlasana.com sorumlu değildir.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına, bölge koşullarına göre belirlenmektedir, turlarda kullanılcak araçların türü için söz verilemez.
Turlarımızda kullanılan tüm araçlar Turizm araçlarıdır.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. Özel işletmelerde 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir(Özel işletmeler bu kuralda değişiklik yapabilmektedir, güncellenen durumlarda yeni kurallar geçerli olacaktır). Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür. Bakanlığa ait müze ve ören yeri girişlerinde 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz bilet gişesinden kimlik ibraz ederek ücretsiz bilet alabilmektedirler.

İncirli (Metrobüs Durağı) Dilek Pastahanesi

Hareket Saati : 06:30 -

İncirli (Metrobüs durağı) Dilek Pastahanesi

Mecidiyeköy

Hareket Saati : 06:50 -

Mecidiyeköy meydan mado önünde ki otobüs duraklarığından kalkış sağlanacaktır.

Kadıköy

Hareket Saati : 07:20 -

Kadıköy evlendirme dairesinin yanında ki ispark önünden

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 07:30 -

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)

Kartal Köprüsü (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 07:40 -

Kartal Köprüsüne gelmeden önce ki otobüs durağı, metro çıkışının solunda kalmaktadır.

Pendik

Hareket Saati : 07:50 -

Pendik Köprüsü altında ki otobüs durağı (Ankara İstikameti)

Çayırova

Hareket Saati : 08:00 -

Çayırova Mc'Donalds önü, yanında benzin istasyonu bulunmaktadır.

Gebze Center Önü Lukoıl Girişinden

Hareket Saati : 08:10 -

Gebze Center tarafındaki Lukoil benzin istasyonunun giriş kısmındaki cepten alınmaktadır

İzmit Halkevi Önü

Hareket Saati : 08:50 -

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler

Rezervasyon Yap

Copyright © 2021 | Tourcosoft Acente Yazılımları