Turlasana

ile

Eğlence, Huzur, Sağlık, Konfor ve Çok Daha Fazlası...

Yazın En Güzel Enerjisini Yakalayacaksınız!

Doğa, Deniz, Eğlence ve Çok Daha Fazlası...

Senin Dünyan, Senin Tatilin!

Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı

Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı
Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı
Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı
Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı
Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı
Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı
Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı

Tur Genel Bilgileri

Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Trilye İznik Turu / 1 Gece Konaklamalı

Bursa, İstanbul

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün 1.Gün - İstanbul - Cumalıkızık – Mudanya – Trilye – Gölyazı – Bursa

1.Gün - İstanbul - Cumalıkızık – Mudanya – Trilye – Gölyazı – Bursa
06:00 Yenibosna Airport Avm Önü

06:10 İncirli Ömür Plaza Önü

06:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:10 Bostancı Köprüsü

07:15 Kartal Köprüsü Altı

07:20 Pendik Köprüsü

07:30 Çayırova Mc Donalds Önü

07:45 Gebze Center Önü

Sabah belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Turlasana.com ile Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Bursa İznik Turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Turumuza ilk olarak Cumalıkızık’ta serpme köy kahvaltısı ile başlıyoruz (Ekstra). Serpme kahvaltımızın ardından rehberimiz eşliğinde Cumalıkızk Köyü’nü geziyoruz. Cumalıkızık Köyü’nde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarını ve Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Konuk Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi’ni gezdikten sonra dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığı deliğinden geçmeyi deneyeceğiz. Cumalıkızık gezimizi tamamladıktan sonra Gölyazı’ya doğru hareket ediyoruz.Zeytin ağaçları arasında devam eden yolculuğumuzun ardından bizleri restore edilen yel değirmeni karşılayacaktır. Gezimize ilk olarak eski tiyatro kalıntılarının yer aldığı Zambak Tepesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarası eşliğinde rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra gezimize devam ediyoruz. Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden biri olan Aziz Panteleimon Kilisesi ve Göl Yazıevi’ni ziyaret ediyoruz. Köy meydanında bulunan Ağlayan Çınara’a yürüyüş yapıp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü ile yarımadaya geçiyoruz. Şuan restore edilip kafe olan tarihi Gölyazı Hamamı’nı ve Camii’sini, Tarihi surları Uluabat Gölü’nden avlanan balıkların 100 yıldır satıldığı mezatı, restora edilen Faik Bey Konağı’nı ve 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra meydanda çay molası veriyoruz. Gölyazı ve Uluabat Köyü gezimizi tamamladıktan sonra Mudanya’ya doğru hareket ediyoruz.

Mudanya’ya varışımız ile beraber Balık restorantımıza geçerek öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından rehberimiz eşliğinde Rus asıllı Aleksander Ganyof'a ait’olan, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı bina Mudanya Mütareke Evi Müzesi,bİtalyan mühendis Piciretu tarafından planlanan Gritli Mahallesi’nde yani Mudanya Rum Mahallesinde Mudanya Evleri’ni gördükten sonra otobüsümüz ile Trilye’ye doğru hareket ediyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye’de Fatih Camii ve önceden Papaz Okulu olarak inşaa edilen ve 1980’li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ülkemizde yetiştirilen sofralık zeytinlerinin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molası veriyoruz. Zeytin alışverişlerimizi yaptıktan sonra aracımıza otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Sabah Kahvaltısı : Cumalıkızık’ta serpme kahvaltı olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği : Mudanya’da serbest zaman verilecektir. (Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama : 4-5 Yıldızlı Bölge Otelleri

2. Gün Yeşil Cami - Yeşil Türbe - Emir Sultan Külliyesi - Irgadi Köprüsü - Bursa Ulu Cami - Kozahan - Tophane - Saat Kulesi - İznik Gölü - İznik Ayasofyası - İznik Şehir Surları ve Kapıları - İznik Yeşil Cami - İznik Müzesi

Turlasana.com ile Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Bursa İznik ikinci gününde sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp gezimize başlıyoruz. ilk durağımız erken dönem Osmanlı mimarisinin en önemli eserleri arasında yer alan Yeşil Camii ve Yeşil Türbe olacaktır. Ülkemizin en önemli tarihi yapıları arasında yer alan Yeşil Camii hakkında bilgiler alıp Yeşil Türbeyi gezdikten sonra Emir Sultan Külliyesi’ne geçiyoruz.

Osmanlının kuruluş devrinde Bursa’da yaşamış, Bursanın manevi mimarı, islam ve tasavvuf dünyasının önemli şahsiyetlerinden Emir Ali Sultan Türbesi ve külliyesini geziyoruz. Ardından Bursa’nın sembollerinden Evliya Çelebinin deyişi ile “Bursa’nın Ayasofyası” olan Bursa Ulu Camiye gidiyoruz. Mimarisi, yapısı, kubbesi, şadırvanı dev boyutlardaki hat levhalarla dikkat çekicidir. Rehberimiz eşliğinde Ulu Camii gezdikten sonra 1491 yılında inşa edilen 2 katlı 95 odadan oluşan Kozahan’a geçiyoruz (Pazar gününe denk geldiğinde kapalı olduğundan gezilemeyecektir). Eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı avlusu ile Bursa’nın tekstil markası olmasında etkisi büyüktür. Günümüzde ipek ve yöresel el dokuması pek çok ürün satışının yapıldığı renkli hareketli bir çarşı olarak işlevini sürdüren handa serbest zaman veriyoruz. daha sonra Bursa’yı panoramik görebileceğiniz Tophane’ye gidiyoruz. İstiklal Şehitleri anıtı, 6 katlı saat kulesi, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ve oğlu Orhan Bey Türbelerini görüyoruz. Daha sonra meşhur Bursa İskenderini tatmak için restaurantımıza geçiyoruz. ardından Bursa'ya özgü kestane şekeri ve farklı ürünleri bulacağınız mağazada alışverişlerimizi yapıp rotamızı İznik’e çeviriyoruz. İznik gölünü yukarıdan görüp Yenişehir kapıdan surlarla çevrili tarihi kente giriş yapıyoruz. farklı medeniyetlere başkentlik yapmış ve her adımında tarihi kalıntıların olduğu kentte başlıca göreceğimşz eserler ; İznik Ayasofyası, Çini Fırınları, Süleymanpaşa Medresesi, İznik yeşil cami, iznik müzesi olacaktır. rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Lefke kapıda aracımız ile buluşup Göl kapıdan geçiyoruz. İznik Gölü’nün muhteşem manzarasında kahvemizi içerek unutulmaz manzarada kayboluyoruz. Serbest zamanımızın bitişi ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Turlasana.com ile Cumalıkızık Mudanya Gölyazı Bursa İznik turumuzun sonuna geliyoruz. başka bir Turlasana.com organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bursa’da alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama: Dönüş günüdür. Bu gece otel konaklaması yoktur.

TUR PROGRAMINI E-POSTA GÖNDER TUR PROGRAMINI İNDİR

Dahil Hizmetler

 • • Otelde 1 gece konaklama
 • • Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
 • • Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
 • • Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)
 • • Programda belirtilen çevre gezileri
 • • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • • Araç içi bardak su
 • • Turlasana.com güvencesi
 • • 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Hariç Hizmetler

 • • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • • Programda belirtilen son gün akşam yemeği
 • • Öğle yemekleri
 • • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
 • • Tüm Kişisel harcamalar
 • • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)
 • • Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)
Yenibosna Airport Avm Otoparkı

Hareket Saati : 06:00 - 06:00

İncirli (Metrobüs Durağı) Dilek Pastahanesi

Hareket Saati : 06:10 - 06:10

İncirli (Metrobüs durağı) Dilek Pastahanesi

Mecidiyeköy

Hareket Saati : 06:30 - 06:30

Mecidiyeköy meydan mado önünde ki otobüs duraklarığından kalkış sağlanacaktır.

Kadıköy

Hareket Saati : 07:00 - 07:00

Kadıköy evlendirme dairesinin yanında ki ispark önünden

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 07:10 - 07:10

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)

Kartal Köprüsü (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 07:20 - 07:20

Kartal Köprüsüne gelmeden önce ki otobüs durağı, metro çıkışının solunda kalmaktadır.

Pendik

Hareket Saati : 07:30 - 07:30

Pendik Köprüsü altında ki otobüs durağı (Ankara İstikameti)

Çayırova

Hareket Saati : 07:40 - 07:40

Çayırova Mc'Donalds önü, yanında benzin istasyonu bulunmaktadır.

Gebze Center

Hareket Saati : 07:50 - 07:50

07:50 - Gebze Center

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler

Rezervasyon Yap

Copyright © 2021 | Tourcosoft Acente Yazılımları