Turlasana

ile

Eğlence, Huzur, Sağlık, Konfor ve Çok Daha Fazlası...

Yazın En Güzel Enerjisini Yakalayacaksınız!

Doğa, Deniz, Eğlence ve Çok Daha Fazlası...

Senin Dünyan, Senin Tatilin!

Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı

Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı
Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı
Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı
Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı
Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı
Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı
Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı

Tur Genel Bilgileri

Eskişehir Frig Vadisi Seyitgazi Turu 1 Gece Konaklamalı

Eskişehir, İstanbul

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün Seyitgazi Gezisi - Gerdekkaya Mezar Anıtı - Yazılıkaya Köyü - Midas Anıtı-Kırkgöz Kayalıkları - Kümbet Köyü - Aslanlı Mabet - Himmet Baba Kümbeti

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

01:00 - İncirli Metrobüs Durağı Dilek Pastahanesi Önü
01:20 - Mecidiyeköy İETT Durakları - Mado Önü
01:50 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
02:00 - Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
02:10 - Kartal Köprüsü (Ankara yönü)
02:20 - Pendik Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
02:30 - Çayırova McDonald's Önü
02:40 - Gebze Center Lukoil Önü
03:20 - İzmit Halkevi Durağı
03:50 - Sakarya Alpet DurağıBelirttiğimiz saatte sizleri alarak Frigyalıların tarihini yerinde görmek için yola çıkıyoruz. Rotamıza uygun bir noktada kahvaltımızı aldıktan sonra yolumuzun üzerindeki tarihi ilçe Seyitgazi’ye ulaşıyoruz. Seyyid Battal Gazi’nin kabrinin bulunduğu bu ilçede I. Alaeddin Keykubat’ın annesi Ümmühan Hatun tarafından yaptırılan Seyitgazi Camii ve Türbesini görüp tarihini rehberimizden dinliyoruz. Ardından rotamızı Frigler için özel bir yere sahip olan Gerdekkaya Anıt Mezarına çeviriyoruz. Çukurca Köyündeki bu görkemli anıt tapınağa benzese de burası aslında bir anıt mezar. Buradaki gezimizin ardından Frig Vadisinin en değerli köylerinden Yazılıkaya Köyüne ulaşıyoruz. Frig Vadisi’ne ilk giren kişi olan Midas, kral seçilerek bu kente adını vermiştir. Yazılıkaya Köyündeki 17 m. yüksekliğinde, Frigya Sanatının tipik bir örneği olan Midas Anıtını göreceğiz. M.Ö. 550 yıllarında yapıldığı tahmin edilen Anıtın üzerinde Frig yazıları olduğu için "Yazılıkaya", Yazılarda ise Midas adı geçtiği için "Midas Anıtı" olarak biliniyor. Anıtın üzerindeki yazılar bugün hala çözülememiş. Burada dilediğimiz kadar fotoğraf çektikten sonra Yazılıkaya’nın hemen yanındaki Kırkgöz Kayalıklarına gidiyoruz. Gerçekten de göz göz odalardan oluşan bu kayalıklar Hellenistik, Roma ve Bizans dönemlerinde ev olarak kullanılmış kaya yerleşimlerinden. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra rotamızı inanç merkezlerinden olan Dağlık Frigya’nın egzotik köyü Kümbet’e doğru yol alıyoruz. Kümbet köyünün kurulduğu höyükte Frig ve Roma dönemlerinde kullanılan Solon’un Mezarı(Arslanlı Mabet) ile Himmet Baba Türbesi bulunuyor. Kümbet’te göreceğimiz ilk yapıt köy evlerinden birine bitişik bir kaya kütlesine oyulan Aslanlı Mabet olacaktır. Rehberimizin anlatımları eşliğinde köyün içinden keyifli bir yürüyüşle Himmet Baba Türbesi’ne ulaşıyoruz. Plan, teknik ve malzeme özellikleriyle 13. yüzyılda yapıldığı düşünülen sekizgen gövdeli, kesme taşlarla örülü Kümbet yapıtının tarihçesini rehberimizden öğreniyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp bol bol fotoğraf çektikten sonra rotamızı Eskişehir’de bulunan Termal otelimize çeviriyoruz. Akşam yemeğinden sonra şifalı Termal suyunun keyfini çıkararak günün tatlı yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz.Sabah Kahvaltısı; Bölge Restoranları'nda Alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği; Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği; Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

2. Gün Tarihi Odunpazarı Evleri - Odunpazarı Modern Müzesi - Balmumu Heykel Müzesi - Porsuk Çayı -Devrim Arabaları - Sazova Bilim Parkı - Nuh'un Gemisi - Masal Şatosu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rotamızı iyi korunmuş tarihi evleri, konakları, müzeleri, türbeleri ve eski tarz çarşıları ile etkileyici Odunpazarı’na çeviriyoruz. Geleneksel Osmanlı dokusunu yansıtan, dar sokaklar boyunca uzanan 2-3 katlı rengarenk evler arasında dilediğimiz gibi gezerek bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından 2019 yılında ziyaretçilere kapısını açan Eskişehir’in en önemli sanat merkezi halini alan Odunpazarı Modern Müzesi’ne(OMM)gidiyoruz. Türkiye’den ve dünyadan modern eserlerin sergilendiği müze gezimizi tamamladıktan sonra hemen yanındaki Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ne gidiyoruz. Müzede Türkiye siyasi tarihinde kilit roller üstlenmiş isimler başta olmak üzere sanat ve televizyon dünyasından ünlülerin gerçek boyutlu heykellerini gördükten sonra kendimizi Amsterdam’da hissedeceğimiz Porsuk Çayı’nın Köprübaşı mevkisine rotamızı çeviriyoruz. Dileyenler bu muhteşem ambiyansta tekne turuyla hem Eskişehir’in hem Porsuk Çayının tadını çıkarabilirler. Buradaki gezimiz sonrasında Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim’i ve Türkiye’nin ilk buharlı lokomotifi Karakurt’u gidip yerinde Devrim Arabası Müzesinde görüyoruz. Eskişehir gezimizi şehrin en güzel simgelerinden olan Sazova Bilim Parkı, Nuh'un Gemisi ve Masal Şatosunu gezerek, dönüş yoluna geçip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.Sabah Kahvaltısı; Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği; Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Ekstra)

TUR PROGRAMINI E-POSTA GÖNDER TUR PROGRAMINI İNDİR

Dahil Hizmetler

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Araç içi Su İkramı
 • 1 Gece Otel Konaklaması
 • Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 1 Akşam Yemeği
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası

Hariç Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • İlk Gün Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri

Önemli Bilgiler

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turlasana.com kesinlikle sorumlu değildir.
Acenta yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acenta'ya müşterileri gönderebilir bu sayede müşterinin tatil planı bozulmamış olur.
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz

Ek Bilgiler

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
REZERVASYON DETAYLARI

Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.
İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Turlasana sorumlu değildir.
Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.
KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler

Rezervasyon Yap

Copyright © 2021 | Tourcosoft Acente Yazılımları