Turlasana

ile

Eğlence, Huzur, Sağlık, Konfor ve Çok Daha Fazlası...

Yazın En Güzel Enerjisini Yakalayacaksınız!

Doğa, Deniz, Eğlence ve Çok Daha Fazlası...

Senin Dünyan, Senin Tatilin!

İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu 1 Gece Konaklama

İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu  1 Gece Konaklama
İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu  1 Gece Konaklama
İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu  1 Gece Konaklama
İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu  1 Gece Konaklama
İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu  1 Gece Konaklama
İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu  1 Gece Konaklama
İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu  1 Gece Konaklama

Tur Genel Bilgileri

İzmir Şirince Efes Çeşme Alaçatı Turu 1 Gece Konaklama

İzmir

Turlasana.com ile gerçekleştireceğiniz İzmir turunda, Ege'nin en güzel noktalarını keşfedeceksiniz. Şirince'nin taş evleri arasında gezinti yaparak bölgenin tarihini keşfedeceksiniz. Efes Antik Kenti'nde rehber eşliğinde yapacağınız tur sırasında, yüzlerce yıl öncesine ait kalıntıları ve tarihi yapıları yakından görme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca Alaçatı'nın eşsiz sokaklarında yürüyerek keyifli bir zaman geçirecek, Çeşme'nin deniz ve güneş keyfini sürerek dinleneceksiniz.

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün İstanbul Hareket - Gece Yolculuğu

23.30 İncirli Metrobüs (Dilek Pastanesi Önü)
23.50 Mecidiyeköy Meydanı (Mado Önü)
00.20 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
00.30 Bostancı Köprüsü Otobüs Durakları (Ankara istikameti)
00.40 Kartal Köprüsü Otobüs Durakları (Ankara Yönü)
00.50 Pendik Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
01.00 Çayırova McDonald's Önü
01:10 Gebze Center önü

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Turlasana.com ile İzmir Çeşme Alaçatı Efes Şirince Turu için gece yolculuğuna başlıyoruz.

İstanbul'a geri varış saatimiz bölge yoğunluğuna ve trafik durumuna bağlı olarak 01:00-03:00 saatleri arasında olmaktadır.

***Lütfen yukarıda bulunan menüdeki "Ek Bilgiler" kısmındaki Önemli Bilgiler, Tavsiyeler, Rezervasyon Bilgileri ve Kullanılacak Araçlar bölümlerini okumayı unutmayınız.***

2. Gün İzmir – Konak Meydanı – Saat Kulesi – Hükümet Konağı – Asansör – Çeşme – Çeşme Kalesi - Alaçatı

İlk gezi günü programımız olarak sabahın erken saatlerinde Çiçekliköy'e vararak muhteşem bir doğanın içinde Turlasana.com ile İzmir Çeşme Alaçatı Efes Şirince Turu'na burada Serpme kahvaltımızı (ekstra) alarak başlamaktayız. Kahvaltımızdan sonraki İlk durağımız İzmir'in tarihi semtlerinden biri olan Konak'da, tarihi Asansör, Dario Moreno Sokağı, Saat Kulesi ve Hükümet Konağı gibi yerleri ziyaret ediyoruz. Sonrasında Çeşme'ye doğru yol alıyoruz ve Batı Anadolu'daki en önemli kalelerden biri olan Çeşme Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizden öğrendiğimiz bilgilerle, Ceneviz ve Osmanlı mimari tarzını bir arada görebileceğimiz bu tarihi kalenin keyfini çıkarıyoruz.

Çeşme'deki gezimizin ardından, Osmanlı İmparatorluğu'nun en güçlü padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray'ı da panoramik olarak görüyoruz. Ardından Çeşme'ye özgü dondurmaları tatmak için serbest zaman veriyoruz.

Sonrasında, Alaçatı'nın dar sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Renkli sokakları, Rum ve Osmanlı mimarisinin birleşimiyle kurulmuş tarihi evleri ile Alaçatı kendine hayran bırakıyor. Rehberimizden aldığımız bilgilerle gezerken, meşhur kumruyu tatmak için öğle yemeği molamızı veriyoruz. Serbest zamanımızda Alaçatı sokaklarındaki tarihi taş evlerinin önünde renkli fotoğraflar çekerek turu unutulmaz hale getiriyoruz.

Alaçatıdaki neşeli gezimizi de tamamladıktan hemen sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz. Bir sonraki gün yapacağımız Efes ve Şirince gezileri için dinlenmeye çekiliyoruz.

 • Konaklama İzmir Bölge Otelleri / Hitit Otel, İzan Otel, Green Gold Hotel,My Beach Hotel , Elitium Thermal Hotel vb bölge otelleri vb. oteller
 • Kahvaltı Çiçekli Köy’de serpme kahvaltı olarak alınacaktır. (Ekstra)
 • Öğle Yemeği Çeşme’ de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
 • Akşam Yemeği Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

3. Gün Meryem Ana – Efes Antik Kenti – Şirince - İstanbul

Turlasana.com ile İzmir Çeşme Alaçatı Efes Şirince Turu son gününde otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Meryem Ana Evi'ni ziyaret etmek üzere Selçuk'a doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ana Evi, Hristiyan inancına göre, Hz. İsa'nın çarmıha gerilmeden önce Meryem Ana'yı yanına alarak bu evde kaldığı yer olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, Hristiyanlar için kutsal bir yer olan Meryem Ana Evi, yıllar boyunca ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Ev, dünya genelindeki Hristiyanlar için önemli bir hac yeri olarak kabul ediliyor.

Daha sonra, Efes Antik Kenti'ni ziyaret ediyoruz. Efes Antik Kenti, Anadolu'nun en önemli ve en büyük antik kentlerinden biridir. Tarihi milattan önce 6000'lere kadar uzanan kent, Roma Dönemi'nde en büyük şehirlerden biri olarak biliniyor. Antik kentte gezeceğimiz yerler arasında, 25 bin kişi kapasiteli Antik Tiyatro, Traianus Çeşmesi, Herakles Kapısı, Hamam, Odeon ve Agora gibi yapılar bulunuyor. Ayrıca, Celcus Kütüphanesi de burada görülmeye değer bir diğer yapıdır. Antik kent, tarihe ve arkeolojiye ilgi duyanlar için harika bir gezinti fırsatı sunuyor.

Öğle yemeği molamızın ardından, Şirince'ye doğru hareket ediyoruz. Şirince, 19. yüzyılın sonlarında Ege Denizi kıyısında bulunan bir Rum köyüdür. Eski evleri, dar sokakları ve tarihi dokusuyla ünlü olan Şirince, son yıllarda turizm açısından oldukça popüler hale geldi. Köydeki Şarap Evi/ Şarap Müzesi, bölgenin meşhur şaraplarını tadabileceğiniz bir mekandır. Ayrıca, köydeki dükkanlarda el yapımı ürünler, zeytinyağı, baharatlar ve yöresel tatlar gibi birçok şey bulabilirsiniz. Şirince'de serbest zaman verilmesi, köyü kendi hızınızda keşfetmenize imkan sağlar.

Tüm bu yerler, tarih, kültür ve doğal güzellikler bakımından zengin bir tur programı sunuyor ve Turlasana.com'un özenle hazırladığı İzmir Çeşme Alaçatı Efes Şirince Turu'na katılıp, bu yerleri keşfetmek büyük bir keyif olacaktır.

 • Konaklama Bu gece otel konaklaması yoktur.
 • Kahvaltı Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
 • Akşam Yemeği Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
TUR PROGRAMINI E-POSTA GÖNDER TUR PROGRAMINI İNDİR

Dahil Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Ulaşım Ücreti
 • 1 Gece Otel Konaklaması
 • 1 Açık Büfe Kahvaltı
 • 1 Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Araç içi su ikramı

Hariç Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • İlk Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Paragliding
 • Balon Turu
 • Ekstra aktiviteler

Önemli Bilgiler

ÖNEMLİ BİLGİ

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Olumsuz Hava Koşulları, kalabalık yol durumu, bölgede gezilecek yerlerin yoğunluğu gibi durumlarda gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından benzer olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde paket satın alımı yapan misafirler önceden bilgilendirilmek kaydıyla, tur farklı bir tarihe ertelenebilir, misafirler farklı bir tur programına aktarılabilir, ya da tur iptal olarak satın alma gerçekleştiren misafirlerin ücret iadesi gerçekleştirilir. Böyle bir durumda, Acentemiz misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, özel günler sebebiyle veya yenilenme çalışmaları gibi sebeplerle kapalı olan yerler/bölgeler vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turlasana.com kesinlikle sorumlu değildir.

Acente yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acente'ye misafirlerini gönderebilir bu sayede misafirlerimizin tatil planı bozulmadan satın aldıkları tur programını gerçekleştirebilirler.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında, tek bir çocuk için kullanılmaktadır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Ek Bilgiler

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

REZERVASYON DETAYLARI

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir.
Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza eksik bilgiler verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerden Turlasana.com sorumlu değildir.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına, bölge koşullarına göre belirlenmektedir, turlarda kullanılcak araçların türü için söz verilemez.
Turlarımızda kullanılan tüm araçlar Turizm araçlarıdır.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir. Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

Kadıköy

Hareket Saati : 00:20 -

Kadıköy evlendirme dairesinin yanında ki ispark önünden

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 00:30 -

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)

Kartal Köprüsü (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 00:40 -

Kartal Köprüsüne gelmeden önce ki otobüs durağı, metro çıkışının solunda kalmaktadır.

Pendik

Hareket Saati : 00:50 -

Pendik Köprüsü altında ki otobüs durağı (Ankara İstikameti)

Çayırova

Hareket Saati : 01:00 -

Çayırova Mc'Donalds önü, yanında benzin istasyonu bulunmaktadır.

Gebze Center Önü Lukoıl Girişinden

Hareket Saati : 01:10 -

Gebze Center tarafındaki Lukoil benzin istasyonunun giriş kısmındaki cepten alınmaktadır

İncirli (Metrobüs Durağı) Dilek Pastahanesi

Hareket Saati : 23:30 -

İncirli (Metrobüs durağı) Dilek Pastahanesi

Mecidiyeköy

Hareket Saati : 23:50 -

Mecidiyeköy meydan mado önünde ki otobüs duraklarığından kalkış sağlanacaktır.

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler

Rezervasyon Yap

Copyright © 2021 | Tourcosoft Acente Yazılımları