Turlasana

ile

Eğlence, Huzur, Sağlık, Konfor ve Çok Daha Fazlası...

Yazın En Güzel Enerjisini Yakalayacaksınız!

Doğa, Deniz, Eğlence ve Çok Daha Fazlası...

Senin Dünyan, Senin Tatilin!

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama
Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama
Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama
Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama
Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama
Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama
Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

Tur Genel Bilgileri

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

Kapadokya

Tarihten günümüze, Eşsiz coğrafyasıyla “güzel atlar diyarı” Kapadokya, "Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu", sadece 1 gece konaklama ile unutulmaz bir deneyim sunmaktayız. Bu turda, Aşk Vadisi'nin romantik manzarası ve eşsiz peri bacaları ile yer altı şehirlerinin gizemli atmosferi keşfedilecek. Göreme Açık Hava Müzesi, Üç Güzeller, Asmalı Konak, Avanos gibi diğer ünlü turistik noktaları da içeren bu tur paketi, Kapadokya'nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için ideal bir seçimdir.
Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Onyx Doğal Taş Atölyesi, Dervent Vadisi gibi Kapadokya'nın tarihi ve doğal güzellikleriyle dolu bu geziyi bizimle birlikte yaşamak isteyen herkesi bekliyoruz.

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ
21.00 - İncirli Metrobüs Durağı - Dilek Pastahanesi Önü
21.20 - Mecidiyeköy Meydanı (Mado & Simit Sarayı)
21.50 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22.00 - Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
22.10 - Kartal Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
22.20 - Pendik Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
22.30 - Çayırova McDonald’s Önü
22.40 - Gebze Center
23:20 - İzmit Halkevi Durağı
00:00 - Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü)

İstanbul'a varış saatimiz bölge yoğunluğuna ve trafik durumuna bağlı olarak 02:00-04:00 saatleri arasında olmaktadır.

***Lütfen yukarıda bulunan menüdeki "Ek Bilgiler" kısmındaki Önemli Bilgiler, Tavsiyeler, Rezervasyon Bilgileri ve Kullanılacak Araçlar bölümlerini okumayı unutmayınız.***

Geceye konforlu otobüs yolculuğu ile devam ediyoruz. İzmit’te verdiğimiz ihtiyaç
molasının ardından İzmit’ten katılacak misafirlerimizi alıyoruz. Gece yolculuğumuza devam ederken Bolu’da mola veriyoruz.

Kalkış saatlerimiz günün yoğunluğu ve trafik durumuna göre değişebilmektedir.

Önemli bilgi: Programda yer alan Müze girişleri genellikle çok yoğun olduğundan dolayı, gişelerde uzun bekleme süreleri yaşanabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek açısından belirtilen Müzeleri gezmek isteyen misafirlerimiz önceden muze.gov.tr web sayfası üzerinden siteye üye olarak, 60tl lik (Nemrut Dağı Kartı) müze kart satın almaları, daha sonra müze kart uygulamasını indirerek üye girişi yapmaları rica olunmaktadır. Uygulama üzerinden bilgilerinizle giriş yaptığınızda otamatik olarak kartınız çıkacaktır. Müze kartını 1 yıl boyunca kullanabilirsiniz. Websitesi ve Uygulama Bakanlığa aittir. Müze yerlerine girerken uygulama sayesinde QR kod oluşturarak hızlı geçişler sağlanabilir.

 • Kahvaltı Ekstra - Güvercinlikte alınacaktır
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Otelde Tura dahil

2. Gün Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

Kapadokya'ya varışımızda rehberimiz bizi karşılayarak unutulmaz bir gezinin kapılarını aralıyor. İlk durağımız, Melendiz Çayı'nın aşındırmasıyla ortaya çıkan ve tarihî adıyla Peristremma olarak bilinen Ihlara Vadisi. Bu 12 km'lik coğrafi güzellikleriyle ünlü vadide panoramik bir tur atıyor ve doğal manzaranın keyfini fotoğraflıyoruz.

Sonrasında Hititler tarafından inşa edilmeye başlanan ve Roma zulmünden kaçan ilk Hıristiyanların sığındığı Derinkuyu Yer Altı Şehri'ne doğru ilerliyoruz. 7 katlı ve 60 metreye varan derinliğiyle bu yapı, muhteşemliğiyle hafızalarımıza kazınacak.

Öğle yemeği için Avanos'a varıyoruz ve dış mimarisiyle geleneksel Selçuklu kervansaraylarını andıran Han Restoran'da (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında belirlenen saatte hareket edip Onyx Doğal Taş Atölyesi'ne ulaşıyoruz. Bu atölyede, ruh ve beden sağlığına sayısız yararı olan taşın yapısı hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapmak için rehberimiz serbest zaman veriyor.

Dervent vadisi, bir sonraki durağımız. Burada kayaçların ve peribacalarının erozyona uğrayarak hayvan biçiminde benzetmeler oluşturduğu için oldukça ilgi çekici, bu keyifli yapıları fotoğraflıyoruz. Bölgenin üzümleriyle meşhur olması nedeniyle pek çok aile işletmesi şarap imalathanesi bulunuyor. Bu atölyelerden birini ziyaret edip üzümler ve şarap üretimi hakkında bilgi alıyoruz.

Tüm bu unutulmaz deneyimlerin ardından akşam yemeğimizi yemek ve dinlenmek üzere otelimize giriş yapıyoruz.

Otele giriş yaptıktan sonra Türk gecesine katılmak isteyen misafirlerimiz yemek sonrasında rehberimizin verdiği buluşma saatinde toplanarak, Rehberimizle birlikte Türk gecesinin gerçekleştirildiği bölgenin mağara konseptli mekanlarına gitmektedirler.
Türk Gecesi hakkında: Etkinlik içeriğinde farklı geleneksel Türk oyunları; Kaşık oyunu, Halk oyunları, Kafkas dansı, Kız isteme ve Oryantal gibi gösteriler sergilenmektedir. Katılım ücretine; Sınırsız yerli alkol ve meşrubat, çerez, mekan tarafından mevsime bağlı belirlenen mezeler bittikçe yenilenmekte olup ekstra aktivite ücretine dahildir.

 • Konaklama Avrasya Otel - Karen Hotel - Roza Termal Otel, Grand Termal Otel, Suhan Otel - Taşsaray Otel - Tourist Hotels & Resorts Cappadocia

3. Gün Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

Sabah güneşin doğduğu saatlerde Balon seyit turumuzu yapmak üzere rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşarak, Balon Seyri yapacağımız bölgeye gidiyoruz. Bu bölgede aynı anda hem Peribacalarını hem de Gökyüzündeki balonların bir arada oluşturduğu eşsiz manzaraya şahit olacağız. Balon seyir turumuzu gerçekleştirdikten sonra tekrar otelimize dönerek sabah kahvaltımızı alacağız.

Gezimizin ikinci gününde, güzel atlar diyarın Kapadokya'da ilk durağımız olan Üç Güzeller Peri Bacaları'na doğru hareket ediyoruz. Burada peribacalarının muhteşem manzarasını seyrediyor Rehberimiz'in Üç güzeller hakkındaki anlatımlarını dinliyoruz. Daha sonra, ünlü televizyon dizisi Asmalı Konak'ın çekildiği konak'a doğru keyifli bir tur yapıyoruz.

Ardından Göreme Açıkhava Müzesi'ne doğru ilerliyoruz. Burada tarihi St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane ve Çarıklı kiliselerini gezerek, içlerindeki muhteşem fresklerin güzelliğini keşfediyoruz.

Öğle yemeği için (Ekstra), bölgenin ünlü yöresel yemeği olan testi kebabını tatmak üzere Uranos Restoran'a gidiyoruz. Yemek sonrası, 3000 yıllık tecrübenin ürünü olan çanak yapım sanatının inceliklerini öğrenmek üzere bölge çömlekçilerine doğru gidiyoruz. Daha sonrasında programımızda zaman kalırsa ATV'lerle bir saatlik bir tur yapıyoruz(Ekstra). Peribacalarının bizimle birlikte yolculuk ettiği bu macera bizlere unutulmaz anılar sunuyor.

Son durağımız Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi oluyor. Burada, Hacı Bektaş'ın hayatı ve öğretileri hakkında bilgi ediniyor ve huzurlu bir ortamda zaman geçiriyoruz.

Akşam olmadan önce, Bolu'da verdiğimiz kısa bir molanın ardından İstanbul'a geri dönüyoruz. Bu unutulmaz turun sonunda, sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhildir, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Öğle Yemeği: Uranos Restoran (ekstra) - Akşam Yemeği: Mola tesisinde (ekstra)


Not: Ihlara Vadisi kış şartlarında derin vadi konumundan dolayı araç trafiğine uygun bir noktada bulunmamaktadır bundan dolayı kış mevsiminde bu bölge programımız da gerçekleştirilmemektedir.
Not: Hacı Bektaş Veli Türbesi kış mevsimlerinde program aksamaması adına programımız da gerçekleştirilmemektedir.

 • Kahvaltı Otelde Alınacaktır.
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Tesiste alınacaktır Ekstra
TUR PROGRAMINI E-POSTA GÖNDER TUR PROGRAMINI İNDİR

Dahil Hizmetler

 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • 1 Gece Otel Konaklama (Yarım Pansiyon)
 • 1 Akşam Yemeği
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Çevre Gezileri
 • Araç içi Su ikramı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Hariç Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı: 200-250tl
 • Son gün akşam yemeği
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Tüm Aktiviteler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Balon Turu: 250 Euro (Sezonluk fiyat farklılıkları olabilir)
 • Balon Seyir Turu : 150 TL
 • Öğle Yemekleri : 200-250 TL
 • Atv Safari : 650TL
 • Türk Gecesi : 650 TL

Önemli Bilgiler

ÖNEMLİ BİLGİ

Balon seyir turu, hava koşullarının uygun olmadığı koşullarda balonlar kalkmadığından dolayı yapılmamaktadır. Bu etkinliğe tur aracı ya da tur aracından farklı bir araç kiralanarak gidilmektedir, eğer yeterli sayı olmazsa veya farklı bir aracın uygunluğu mümkün değilse bu ekstra tur gerçekleşmeyebilir.
Belirtilen Ekstra tur, aktivite ve programlar bölgelerin yoğunluğu, tur programının zamanlamasına bağlı olarak gerçekleşebilir veya gerçekleşmeyebilir, rehber uygun gördüğü durumlarda ekstra program ve aktiviteleri yapmama hakkına sahiptir. Yetersiz sayı çıkmaması durumunda belirtilen ekstra tur ve aktiviteler yapılmayabilir. Böyle durumlarda ücreti toplanmış olan ekstra aktivite ya da programların ücreti tam veya belli bir iskonto ile (olumsuz hava koşulları veya benzer mücbir sebeblerle iptal olunan fakat aktivite bölgesine gidilmiş, zorunlu olarak yapılmış rezervasyon gibi sebeplerden) iadesi gerçekleşecektir.
Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Olumsuz Hava Koşulları, kalabalık yol durumu, bölgede gezilecek yerlerin yoğunluğu, gibi durumlarda gerekli gördüğü takdirde, tur programını gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama, program akışı, gezilecek bölge konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından benzer olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde paket satın alımı yapan misafirler önceden bilgilendirilmek kaydıyla, tur farklı bir tarihe ertelenebilir, misafirler farklı bir tur programına aktarılabilir, ya da tur iptal olarak satın alma gerçekleştiren misafirlerin ücret iadesi gerçekleştirilir. Böyle bir durumda, Acentemiz misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, özel günler sebebiyle veya yenilenme çalışmaları gibi sebeplerle kapalı olan yerler/bölgeler vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turlasana.com kesinlikle sorumlu değildir.

Acente yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acente'ye misafirlerini gönderebilir bu sayede misafirlerimizin tatil planı bozulmadan satın aldıkları tur programını gerçekleştirebilirler.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında, tek bir çocuk için kullanılmaktadır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Ek Bilgiler

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

REZERVASYON DETAYLARI

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir.

Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza eksik bilgiler verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerden Turlasana.com sorumlu değildir.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına, bölge koşullarına göre belirlenmektedir, turlarda kullanılcak araçların türü için söz verilemez.
Turlarımızda kullanılan tüm araçlar Turizm araçlarıdır.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Diğer Bilgiler

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. Özel işletmelerde 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir(Özel işletmeler bu kuralda değişiklik yapabilmektedir, güncellenen durumlarda yeni kurallar geçerli olacaktır). Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür. Bakanlığa ait müze ve ören yeri girişlerinde 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz bilet gişesinden kimlik ibraz ederek ücretsiz bilet alabilmektedirler.

Sakarya Alpet Önü (Otogar Yanı)

Hareket Saati : 00:00 -

İncirli Dilek Pastanesi Önü

Hareket Saati : 21:00 -

Mecidiyeköy

Hareket Saati : 21:20 -

Mecidiyeköy meydan mado önünde ki otobüs duraklarığından kalkış sağlanacaktır.

Kadıköy

Hareket Saati : 21:50 -

Kadıköy evlendirme dairesinin yanında ki ispark önünden

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 22:00 -

Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)

Kartal Köprüsü (Ankara İstikameti)

Hareket Saati : 22:10 -

Kartal Köprüsüne gelmeden önce ki otobüs durağı, metro çıkışının solunda kalmaktadır.

Pendik

Hareket Saati : 22:20 -

Pendik Köprüsü altında ki otobüs durağı (Ankara İstikameti)

Çayırova

Hareket Saati : 22:30 -

Çayırova Mc'Donalds önü, yanında benzin istasyonu bulunmaktadır.

Gebze Center Önü Lukoıl Girişinden

Hareket Saati : 22:40 -

Gebze Center tarafındaki Lukoil benzin istasyonunun giriş kısmındaki cepten alınmaktadır

İzmit Halkevi Önü

Hareket Saati : 23:20 -

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler

Rezervasyon Yap

Copyright © 2021 | Tourcosoft Acente Yazılımları